Kuzey Yıldızı

Yuvarlak Havalandırma Kanalı

Yuvarlak Havalandırma Kanalı

Spiral Kenetli Havalandırma Kanalları

Yuvarlak Havalandırma Kanalı diğer adıyla spiral hava kanalı, asma tavan ve yüksek tavan uygulaması yapılmayan alçak tavanlı alanlarda kullanılmakta olan hava kanalı sistemine verilen isimdir. Bu hava kanalları diğer prizmatik kenarlı olan hava kanallarına göre daha az basınç kaybına uğrar. Yuvarlak Havalandırma Kanalı rulo biçimine sahip olan paslanmaz ya da galvanizli saçtan, dairesel kenetleme sistemini barındıran otomatik yuvarlak kanal makinelerinde üretilir. Klasik olarak kullanılan hava kanallarında oluşan kaçakların sebep olduğu yüksek miktardaki enerji kayıpları, yuvarlak hava kanallarında gerçekleştirilen sızdırmazlık sayesinde; basıç ve yüksek hızlarda dahi asgari anlamda ölçülere, çok düşük seviyelere indirilmiştir. Yuvarlak Hava Kanalları genellikle yüksek, açık ve asma tavan uygulamaları yapılmayan yerlerde tercih edilir. Yüksek sızdırmazlığa sahiptir ve dikdörtgen hava kanalları sistemlerine göre daha az olarak basınç kaybına neden olur. Üretimlerde kullanılan sacın standartları EN 10346 EN10143 VE TS822 dir. Sac yüzeyi çinko kaplama miktarları, üç nokta prensibine göre 275 ve 100 gr/m2 çinko kaplama miktarı standart olarak bulunur. Üretimin her zaman aynı kalite ve standartta olması için Türkiye’nin yüksek üretim kapasitesine sahip kaliteli firmaları ile çalışırız.

Yuvarlak Havalandırma Kanalı

Bilindiği üzere Havalandırma Kanalları ortamdaki kirlenmiş havanın dışarı atılarak ortama taze hava verilmesini sağlar. İnsan ya da malzemenin bulunduğu kapalı mekanlardaki hava kalitesi zamanla düşer. Bu düşüşe paralel olarak ortam havası sağlıklı nefes almayı engelleyici mahiyet taşımaya başlar. Kötü hava ortamdaki malzemelere de zarar vermeye ve koku bırakmaya başlar. Yeterli hava akımının olmadığı kapalı mekanlarda bu sorunu çözmek için havalandırma uygulamaları yapılır. Havalandırma kanalları bu uygulamaların sağlıklı bir şekilde yapılamasını sağlayan aparatlardır. Hava bu kanallar vasıtası ile taşınarak ortama salınır. Ortamdaki kötü hava da böylece yenilenerek daha sağlıklı bir hal alır. Hava basıncına göre kanallar; alçak, orta ve yüksek basınçlı olarak sınıflandırılabilir. Buradaki basınç, sistemin toplam fan basıncı olup, havalandırma cihazlarının içinde oluşan kayıpları, kanal kayıplarını ve menfez kayıplarını da kapsamaktadır.

Havalandırma kanalları, havalandırma sistemlerin olmazsa olmaz ekipmanlarındadır. Ortamda havayı dışarıya veya dışarıdaki havayı ortam içinde veren ekipmanlardır. Hava Kanalları, mekanın yapısal durumuna, bölme sayısına, ortamda bulunan toz, koku, duman ve sıcak gibi etkenlere göre dizayn edilmesi gerekmektedir. Bu kanallar içerisinde kullanılan olacak hava debisi, kanalın yapısı, köşeler, kanal uzunlukları gibi daha bir çok teknik konunun yanında mekanın dekorasyonu da etken olmaktadır. Kullanılan olacak kanalların yapısı ( dizayn ve hammaddesi ) ortamın dekorunu da bozmamalıdır. Mekan bölmelerinde veya büyük alanlarda kurulan vantilatörler aracılığı ile emilen hava, kanallar aracılığı ile dışarı atıldığı gibi, dışarıdan çekilen hava kanallar vasıtası ile içeriye aktarılır.

Yuvarlak Havalandırma Kanalı

Yuvarlak Havalandırma Kanalı estetik dış görüntüsü ve çağdaş yapısı nedeniyle birçok dekorasyon uygulamasında ve modern tasarımlara uyum sağlamaktadır. Ürün fiyatları çeşitli özelliklerine ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Buna göre firmadan firmaya ve kaliteden kaliteye yuvarlak hava kanalı fiyatları üzerinde birçok değişik fiyat görmeniz mümkündür. Yuvarlak hava kanalları ayrıca birkaç değişik boya ve renk seçenekleri üzerinden montaj yapıldığı ortama uyum sağlayarak yer aldığı ortamın estetiğine de zarar vermez. Renklerin birbirine göre uyumlu olması ile zarif bir estetik de kazandırır. Bu hava kanalları ayrıca soğutma ve ısıtma sistemlerinde de aktif olarak kullanılmaktadır. İç yüzeyleri 13 ve 6,9 mm kalınlığında olacak şekilde üretilen havalandırma kanallarında kauçuk köpüğü kullanılarak izolasyon işlemi yapılabilir. Boyutları 80 milimetre ila 1250 milimetre arasında değişiklik gösterir. İçerisinde yer alan galvaniz saç kalınlıkları ise 0,5 milimetre ile 1,2 milimetre arasında değişiklik göstermektedir. Yuvarlak havalandırma kanalları sızdırmazlık ve enerji tasarrufu sağlar. Hava kanallarındaki kaçakları asgariye indirir. Hızlı bir şekilde ve kolaylıkla montajı yapılabilir. Çevre ve doğa dostudur. Kimyasal içerikli lehimleme elemanları kullanılmamaktadır. Farklı derecelerdeki sıcaklıklara karşı oldukça dirençlidir. Esnek olup estetik ve zarif bir görünüme sahiptir. Pratik askı sistemlerine sahiptir. Temizliği oldukça kolaydır. Yüksek mukavemetli özel kenetli yuvarlak havalandırma kanalları, özel contası, orijinal parçaları ve geniş aksesuarıyla, güvenli ve ekonomik havalandırma sistemleri kurmanızı sağlar.

Genel Özellikler

● +3000 Pa basınç değerine kadar güvenli biçimde kullanım,

● 80 mm ile 1250 mm çap arasında geniş ürün yelpazesi,

● -30 ile +100 dereceye kadar sıcaklık dayanımı,

● Paslanmaz çelik, alüminyum ve galvaniz özelliği,

● Özel conta kullanımı sayesinde mükemmel hava sızdırmazlığı,

● 0,5 mm ile 1,2 mm arasında  değişen sac kalınlığı

● Dayanıklılık, kolay ve hızlı montaj özelliği.

• Full otomatik makinelerde üretim sayesinde hassas toleransa sahip ürünler,

• Özel kenet sistemi sayesinde yüksek mukavemet,

• Pozitif veya negatif yüksek basınçlarda güvenli kullanım,

 

Kuzey Yıldızı Mühendislik

Misyonumuz endüstriyel havalandırma sistemlerine dair tüm ürünleri; çağın getirdiği yenilikleri yakınen takip ederek uluslararası kalite standartlarına ve günümüz teknolojisine uygun şekilde üretip müşterilerimize sunmaktır. Vizyonumuz yeniliklere açık, sektöre yön veren, sürekli büyüyen, müşteri beklentilerini karşılamayı ve problem çözmeyi hedef edinen, sürekli öğrenen, geliştiren, üreten ve gelecek nesle öğreterek istihdam sağlamak isteyen bir firma olmaktır. Firmamız endüstriyel havalandırma sistemlerine dair tüm ürünleri; çağın getirdiği yenilikleri yakınen takip ederek uluslararası kalite standartlarına ve günümüz teknolojisine uygun şekilde üretip müşterilerimize sunmaktadır.

Firma olarak farklılıklarımızla bir olmanın güveni ve birlikte olmanın gücü ile birbirimize fırsatlar sunar, yeni ufuklara yelken açarız. Kendi kurallarımızı kendimiz koyar, takip etmek yerine sadece kendimizle rekabet ederiz. Yeniliğin öncüsü olmak için çevik davranır, veriye ve gerçeklere dayanan kararlar alırız. Dokunduğumuz her noktada insan ve toplumsal yaşamı zenginleştirmek adına teknolojik ve vizyoner çözümler getiririz. Tüm bunlar için gereken gücü tarihimizde, kültürümüzde ve sanatımızda bulur, özgün deneyim alanları oluştururuz. Öğrenmek merakımızı ateşler, bu yolda birbirimizi cesaretle teşvik ederek keşiflerimize devam ederiz. Hata yapmaktan çekinmemek, her birimizin değer katmaktaki en büyük özgürlüğünü temsil eder. Cesuruz, çünkü arkamızda tutku ile memlekete ve dünyaya hizmet etmek için “İyi Bir Gelecek” vizyonu ortaya koyuyoruz.

Değer ve İlkelerimiz

Özellikle müşterilerimiz; velinimetimizdir. Ayrıca müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve sorunlarına çözüm olmak önceliğimizdir. İş teslimi sonrası gerekli teknik desteği vermek ve her zaman yanlarında olmak görevimizdir. Kalite; bünyemizde imalatı gerçekleşen tüm malzeme ve cihazlarda PİRSAN kalitesi ve güvencesi yer almaktadır. Üstelik belirli periyotlarla yapılan Ar-Ge çalışmaları ile uluslarası standartlara uygunluk şartı sağlanmaya çalışılmakta ve tüm cihazlar sevk öncesi kalite ve kontrolleri yapılarak teslim edilmektedir. Uygun fiyat; İstenen şartlara ve kaliteye bağlı olarak tedariği sağlanan tüm malzemeler için gerekli piyasa araştırmaları yapılmakta ve düşük maliyetin yansıması müşterilerimize olumlu olarak dönmektedir. Her zaman “iyi anılmak” en büyük hedefimizdir; ürettiklerimiz ve bundan sonra ki süreçte üreteceklerimiz ile firmamızın ve ürünlerimizin her zaman iyi anılması en büyük hedefimizdir. İş ahlakı; başarının en önemli şartı iş ahlakıdır. Farklılıklara, yeniliklere ve rekabete karşı her zaman saygımız sonsuzdur. Personellerimiz; bu oluşum için önemli yapı taşlarıdır. Onlara mutlu, huzurlu,sağlıklı ve saygılı bir çalışma ortamı sunmak firmamıza, personellerimize ve ürettiklerimize değer katacaktır. Sıfır iş kazası firma prensibimizdir. Her türlü kişisel koruyucu personellerimize sağlanmaktadır.

İşlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya randevu almak için hemen bize ulaşın.