Kuzey Yıldızı

Spiral Hava Kanalı

Spiral Hava Kanalı

spiral hava kanalı

Spiral hava kanalı galvaniz sacdan üretilen ve bazı sektörlerde ihtiyaç duyulan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. İklimlendirme sektöründe satışı sağlanan bu ürün bazı amaçlarla kullanılmaktadır. Özel tekniklerle üretilir ve sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Teknolojik bir ürün olan spiral hava kanalı farklı renklerde estetik bir görünümle tasarlanarak üretilmiştir.

Spiral hava kanalı bir hava kanalı türüdür. Tozlu ve kirli havaların ortamdan çıkışını sağlamak amacıyla kullanılır. Dolayısıyla büyük iş sahalarında kullanımı söz konusudur. Bu nedenle endüstriyel alanlarda kullanılır. Spiral hava kanalının kullanım alanı özellikle de gıda sektörüdür. Genelde 6m ve 3m standartlarında üretilir. İklimlendirme ve havalandırma sektöründe ise satışa sunulmaktadır.

Yuvarlak Havalandırma Kanalı

Yuvarlak havalandırma kanalı galvaniz, paslanmaz ve alüminyum sacdan imal edilerek satışa sunulur. Yuvarlak havalandırma kanalının en belirgin özelliği dairesel şekilde üretilmiş olmasıdır. Yüksek tavanlarda kullanıldığı için büyük iş sahalarının kullanımına uygundur. Az basınç kaybı özelliği taşıdığı için diğer havalandırma kanallarına göre daha avantajlıdır diyebiliriz. İçten ve dıştan izole edilen bu kanallar görünümünü koruyarak uzun süre kullanıma uygundur.

spiral hava kanalı

Havalandırma Kanalı

Havalandırma kanalı önemli bir amaçla kullanılır. Büyük iş sahalarında kullanımı söz konusu olan havalandırma kanalı içerdeki kötü havayı uzaklaştırarak dışardaki temiz havanın içeri girmesini sağlar. Bu da sağlıklı ve temiz bir iç mekânı meydana getirir. Bu salınımlar havalandırma kanalının önemli teknik parçaları sayesinde gerçekleşir. Hava fanı bu anlamda önemli bir role sahiptir. Endüstriyel alanlarda kullanımı daha uygundur. Havalandırma kanalı iklimlendirme ve havalandırma sektöründe satışı sağlanan bir ekipmandır. Spiral hava kanalı da bir havalandırma kanalı türüdür. Üretiminde kullanılan malzemeler ve şekil olarak farklılıklar gösterse de benzer amaçlarla kullanılmaktadır.

Spiral Hava Kanalı Avantajları

Spiral hava kanalı bazı avantajlar sağladığı için günümüzde tercih edilen bir izolasyon ürünüdür. Bu avantajlardan en önemlisi uygun fiyatlarda satılmasıdır. Kolay montaj sayesinde kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlar. Kolay taşınabilir olması kolay nakledilmesini sağlar. Farklı parçalardan oluşan bu hava kanalı kullanıldığı sektörlere bu avantajları sağlar.

Havalandırma Kanalı Ne İşe Yarar?

Havalandırma kanalı işlevsel olarak oldukça önemli bir ekipmandır. Temiz ortamın içeri girmesini sağlayan havalandırma kanalı içerdeki kötü havayı gerekli ekipmanlar yoluylu uzaklaştırır. Dolayısıyla havanın girişi ve çıkışı söz konusudur. İzolasyonlarla yapılan havalandırma kanalı galvaniz çelik sac malzemelerinden üretilmektedir. İzolasyonu özellikle de yüksek sese maruz kalınan ortamlar için yapılır. Dolayısıyla havalandırma kanalı endüstriyel alanlarda kullanılır.

Özel tasarımlarla yapılan bu kanallar estetik bir görünümü ortaya çıkarır. Dolayısıyla dekoratif bir özelliğe de sahip olmaktadır. Yüksek dayanıklılığa sahip olduğu için uzun süre kullanımı söz konusudur. Sızdırmaz olarak üretilen havalandırma kanalı enerji kayıplarını da önleyerek işlevselliğini artırmaktadır. Aynı zamanda tüm özelliklere sahip olup kullanıldıkları sektörlerde avantajlar sağlamaktadır. Bu nedenle günümüzde tercih edilen bir ekipman olduğunu görüyoruz. Spiral hava kanalı da bir havalandırma kanalı türü olduğunu belirtmekte fayda var.

Havalandırma Kanalı Maliyeti

Havalandırma kanalı maliyeti bazı faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Kullanılmak istenen alan, sektör, havalandırma motoru, kanal uzunluğu, havalandırma modelleri fiyatı belirleyen önemli unsurlardır. Kuzey Yıldızı markası olarak havalandırma kanalı maliyetlerini bütçeye uygun fiyatlarda satışa sunuyoruz. Spiral hava kanalı, yuvarlak hava kanalı ve buna benzer olan tüm havalandırma kanallarını Kuzey Yıldızı markasında kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Kullanım alanlarına göre mevcut olan havalandırma kanalları yüksek kalite standartlarında üretilerek satışa sunulmuştur. Detaylı ürün ve fiyat bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.

İşlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya randevu almak için hemen bize ulaşın.