Kuzey Yıldızı

Hava Temizleme Sistemi

Hava Temizleme Sistemi

havalandirma-sistemleri-3

Hava temizleme sistemi son dönemlerde ciddi popülerlik kazanmaya başlayan uygulamalar arasında ilk sıralarda yer almaya başlamıştır. İnsanların toplu halde yaşadığı ortamlarda havanın kalitesini korumak ve temiz olmasını sağlamak oldukça zor bir işlem haline dönüşebilmektedir. Bu bağlamda ise insanların fazla olduğu ortamlarda havanın temizlenmesi ve temiz kalması amacı ile kullanılmakta olan bu sistemler, havadaki oksijen seviyesinin artmasını sağlamaktadır. Hava temizlemek amacı ile kullanılan sistemlerin salgın hastalıklarının ve hijyen sorunlarının artmasına bağlı olarak daha büyük bir önem kazandığını söylemek mümkündür. Tamda bu noktada en kaliteli hizmeti almanızı sağlamak amacı ile hizmet veren firmamız, güvenilir temiz hava ya da UV ışınları ile ortamdaki havanın temizlenmesini ve tüm zararlı etkenlerinden arınmasını sağlamak üzere çalışmalar yapmaktadır.

Hava Temizleme Sistemi Nasıl Çalışır?

Hava temizleme sistemi, sahip olduğu düzenek ve işlevleri sayesinde kullanıldığı alandaki havanın steril bir hale getirilmesini ve tamamen arınmasını sağlamaktadır. Sistemin sahip olduğu özellikler sayesinde ortamdaki hava içinde bulunan ve insan sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyecek olan tüm mikroorganizmalar temizlenebilmektedir. Ortam içindeki mikroorganizmaların temizlenmesini sağlayacak olan cihazlar özel bir sistem ile bağlantılı çalışmaktadır. UV ışınları olarak adlandırılan bu temizleme sistemi, soğutma bataryası üzerinden yüzey kısmına doğru ışınların yansıtılması şeklinde çalışmaktadır. Yapılan bu yansıtma sayesinde, ortam tamamen dezenfekte edilmekte ve tamamen temizlenmesi sağlanmaktadır. Bu doğrultuda ikinci bir yöntem ise ortama ultraviyole ışınları yansıtmaktır. Verimlilik ve hijyen söz konusu olduğunda her iki hava temizleme sistemi de yüksek oranda başarı elde edilmesini sağlamaktadır.

İki yöntemden hangisinin tercih edilebileceği kullanım durumunun konumu, büyüklüğü, sıcaklık durumu, ortamdaki nem ve temizlenme ihtiyacı gibi kriterler göz önüne alınarak belirlenebilmektedir. Bahse konu olan sistemlerin kurulabilmesi için ortamlarda herhangi bir tadilat ihtiyacı ortaya çıkmamaktadır. Sistemin doğru şekilde çalışması için doğru yere monte edilmesi gerekir.

Hava Temizleme Sistemi Nerelerde Kullanılır?

İnsanların toplu halde yaşadığı ya da çalıştığı her ortamda kullanılan hava temizleme sistemi, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle geniş ve kapalı alanlarda insanların sağlığının hava yolu nedeni ile olumsuz etkilenmesi son derece olasıdır.  Ayrıca ofislerde, meskenlerde, hastanelerde, okullarda, ticarethanelerde, otellerde ve yaşam alanlarında da hava temizleme sistemi kullanılması oldukça faydalı olacaktır. Uzun ömürlü, dayanıklı ve son derece basit bir düzenek üstüne kurulmuş olması sayesinde kolay bir kullanıma sahip olan bu sistem kişilere uzun vadede ciddi avantajlar sağlamaktadır.

Havayı Temizlemek İçin Kullanılan Klasik Yöntemler

Kapalı ortamlarda temiz hava elde etmek adına tercih edebileceğiniz birçok yöntem vardır. Hava temizleme sistemleri söz konusu olduğunda yeni teknolojilerin yanı sıra, klasik yöntemlerde havanın yeteri kadar temizlenmesini sağlayabilmektedir. Özel olarak tasarlanmış ve havanın temizlenmesini sağlamak amacı ile kullanılan, filtreleme sistemlerinde bulunan fan kısmı, sirkülasyon sağlaması sayesinde ortam içindeki havanın temizlenmesini sağlamaktadır. Bazı klasik modellerde ise hava hortumu yer almakta ve bu hava hortumu aspirasyon yapılmasını sağlamaktadır.

Hava içinde bulunan duman, virüs, bakteri, toz ya da zararlı bu gibi mikroorganizmalar, hava temizleme sistemi sayesinde kolaylıkla yok edilebilmektedir. İnsanların daha üretken ve verimli olmasını sağlayan ortam temizleme sistemleri, insanların hastalanma riskinin de minimum düzeylere inmesini sağlamaktadır. Hava temizleme sistemleri söz konusu olduğunda yüksek oranda verimlilik elde etmek için cihazların bakımını düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Filtrelerinin zamanında değiştirilmesi, doğru yere monte dilmesi ve cihazın doğru boyutlarda seçilmesi son derece önemlidir.

İşlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya randevu almak için hemen bize ulaşın.