Kuzey Yıldızı

Gofrajlı Hava Kanalı

Gofrajlı Hava Kanalı

Gofrajlı hava kanalı

Gofrajlı hava kanalı daha çok yüksek teknolojik hava kanalı ürünlerinden birisi olan en çok tercih edilen ürünlerden birisidir. Burada izolasyon malzemesi ile üretilen ürünlere bağlı olarak gofrajlı alüminyum folyo kaplanıp aynı zamanda oluşturulan paneller sayesinde de üretilen gofrajlı havalandırma kanalları daha çok uzun ömürlü, hafif, dekoratif, imalat ve montajı kolay ve pratik, hijyenik olup yüksek ısı yalıtım düzeyine de sahip hava kanallarıdır.

Binanın iç ya da dış kısımlar üzerinden de kullanılabilir. Yalıtımlı kanallar da aynı zamanda hafifliği sayesinde daha çok nakliye imalat ve montajı da kolaydır. Binaya herhangi bir yük getirmez. Hava kanalı sistemi aynı zamanda da dekoratif ürünlerden birisidir. Bu ürünler asma tavanı olmayan yerlerde de daha rahat bir şekilde de kullanılabilmektedir.

Gofrajlı hava kanalı

Dikdörtgen Gofrajlı Kesitli Hava Kanalları

Uygulanma aşamasına bağlı olarak aynı zamanda gofrajlı hava kanalları da aynı zamanda da mekanın durumuna ve transfer edilecek hava alanına da bağlı olarak daha çok kesit hesapları yapılmaktadır. Dikdörtgenli hava kanalları aynı zamanda ağırlıklı olarak  da daha çok galvaniz saçtan imal edilmektedir.

Bu ürünlerin kullanım alanları havuz ve hijyen koşulları gerektiren mekanlarda ise paslanmaz malzemeden imal edilmektedir İmal edilen sacların da boyuna bağlı olarak da farklı uzunluklardaki modüller üzerinden de aynı zamanda flanş profilleriyle birleştirilmektedir Hava kanalının köşelerine de bağlı olarak bunun yanı sıra belli aralıklar üzerinden de klips aparatlarıyla beraber de sıkıştırılmaktadır.

Aynı zamanda bu ürünler de daha çok sızdırmazlık özelliğine bağlı olarak iki flanş profilinin arasında neopren contalar kullanılmaktadır. Hava kanalı üzerinden cihaz bağlantı noktaları ve bina deletasyon geçişlerinde esnek bağlantı seçenekleri de kullanılmaktadır.

Alüminyum Gofrajlı Hava Kanalları

Alüminyum cidar üzerinden de sertleştirilmiş poliüretan izolasyon ile beraber aynı zamanda da dolgu malzemesi bulunmaktadır. Bu malzemeler üzerinden de gofrajlı hava kanalı üzerinden de plakalar halinde şantiye sahasından da üretilmektedir.

Hava kanalını da aynı zamanda da imal etmek açısından daha büyük çaplı makine teçhizatlarına da ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda küçük el aletleri ile beraber de aynı zamanda hava kanalına gerçek şekli vermektedir. Daha çok kullanılan malzeme ile beraber hafif olduğundan taşınması ve montajı da daha kolaydır. Aynı zamanda poliüretan izolasyondan dolayı da ısı iletim seviyesi de oldukça düşüktür.

Gonfarajlı Havalandırma Tesisatları

Kalori transferi açısından bakacak olursak aynı zamanda da hava kanalları üzerinden de daha çok ısı kaybı ve yoğuşmayı engelleme açısından kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır aynı zamanda burada hava kanalları üzerinden de genel olarak da içten ses ya da dıştan ısı izolasyon seçenekleri de sunmaktadır.

Özellikle bakacak olursak gonfarajlı hava kanalları Isı izolasyon malzeme seçeneklerine de bağı olarak genellikle taş yünü, cam yünü, kauçuk köpüğü ve polietilen izolasyon plakaları kullanılmaktadır.

Gofrajlı Hava Kanalı Avantajları

Gofrajlı hava kanalları aynı zamanda da ekstra izolasyon malzemesi üzerinden de buna daha çok gerek duyulmamaktadır. Aynı zamanda da hava kanalının da ana maddesine bağlı olarak yüksek poliüretan malzemeler açısından daha çok iyi bir yalıtkan vazifesi sunmaktadır. Aynı zaman gofrajlı hava kanallarının birleşim kısımları da özel alüminyum profillerden üretilmektedir.

Hava kanalları açısından özel üretim alanına sahip olan ve kullanılacak alana özgü üretilen gonfarajlı hava kanalları üzerinden de kullanılması da en uygun hava kanallarından birisidir. Burada aynı zamanda alüminyum hava kanalları daha sağlıklı ve daha kaliteli hava kanalları arasında yer almaktadır.

İşlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya randevu almak için hemen bize ulaşın.