Kuzey Yıldızı

Flex Hava Kanalı

Flex Hava Kanalı

fleks hava kanalı

Flex Hava Kanalı diğer ifadeyle Esnek Hava Kanalları orta ve düşük basınçlı ortamlarda ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme ve atık gaz geçiş hatlarında kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Esnek Hava Kanalları kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterirler. Alüminyum, PVC ve Polyester malzemelerden izoleli (düşük emisyonlu mineral yün) ve izolesiz olarak üretilmektedir. Esnek ve bükülebilir olması köşeler ve dar alanlar gibi zor şartlarda dahi montaj kolaylığı sağlar. Akordeon yapısı sayesinde taşıması ve stoklaması kolaydır. Genel olara orta ve düşük basınçlı ısıtma, soğutma, havalandırma ve atık gaz geçiş hatlarında kullanılmak üzere geliştirilmiş ve üretilmiştir. Yüksek gerilimli çelik tel, alüminyum polyester laminasyonu ve metalize polyester kullanılarak imal edilmiş borunun üzerine şilte tipi camyünü kaplandıktan sonra polyester laminasyonlu alüminyum malzeme ile ceketlenerek ISO 9001-2008 kalilte yönetim sistemi ile TS EN 13180 standardına uygun olarak imal edilir. İç yüzeyinde kullanılan metalize polyesterin sağladığı düzgün yüzey hem basıç kaybını azaltmakta hem de bakterilerin oluşmasını engelleyen daha hijyenik bir ortam sağlamaktadır. Hava sızdırmaz. Çekme ve darbe dayanımı yüksektir. Yangın esnasında zehirli gaz çıkışına sebep olmaz.

Esnek hava kanalları(Flexıble air duct) havalandırma sektörü başta olmak üzere bir çok sektör için önemli bir buluştur. Esnek hava kanalları (Flexıble Air Ducts) 1968 yılında Mucit Malcolm Hay Jr tarafından bulundu ve Amerikan Patent Kuruluşu müracaatı yapıldı. 1980 sonrasında Hollandalı DEC firması ile Türkiye pazarına girdi. Alüminyum ve paslanmaz çelik yarı esnek hava kanalları ısıtıcılarda ve mutfak aspiratörlerinde baca boruları olarak kullanılmaya başlandı.Daha sonradan yerli üretim devreye girdi. Bu günlerde bir çok yerli üretici PVC, Alüminyum hafif hizmet Flexible hava kanalları üretimi yapmaktadır. Bu hava kanalları genellikle konfor klima tali kanalları olarak kullanılmaktadır.

Flex Hava Kanalı (Esnek Hava Kanalı)

Bilindiği üzere hava kanalı şeklinde de anılan Havalandırma kanalı , istenmeyen kötü havanın dışarıya verilmesi için ve dışarıdaki havanın iç mekana salınımı için yapılmış bir çeşit yollardır.Hava kanalı imalatı kare, dikdörtgen, yuvarlak ve spiral şeklinde ve yapılmaktadır. Kendinden Flanşlı Hava kanalı, Dkp Sac Hava Kanalı gibi seçenekleride bulunmaktadır. Hava kanalının sisteme entegresi için belirli hava kanalı bağlantı elemanları gibi ekipmanlar gerekmektedir.Havalandırma kanal fiyatları, sac kalınlıkları ve malzemesine (galvaniz, alüminyum, bakır vs.) göre değişmektedir. Ayrıca hava kanalına, ses ve ısı için akustik izolasyon uygun yapılmalı ayrıca yangına dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Hava kanalı ağırlık hesabı malzemenin boyutlarına göre belirlenmektedir. Üstelik hava kanalı basınç kaybı eşit sürtünme metodu, statik basınç geri kazanım yöntemi gibi dallara ayrılır ve havanın hızı ile bağlantılıdır. Hava kanalı basınç kaybı hesabı boru içindeki ortalama hız ve kuvvet dengesi arasında bağ kurularak yapılabilir. Boru yarıçapı etkilidir.

Prizmatik Hava Kanalları

Esnek Hava Kanalları ise orta ve düşük basınçlı ortamlarda ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme ve atık gaz geçiş hatlarında kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Esnek Hava Kanalları kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterirler. Alüminyum, PVC ve Polyester malzemelerden izoleli (düşük emisyonlu mineral yün) ve izolesiz olarak üretilmektedir. Herhangi bir Ortamın havasını değiştirmek için farklı yöntemlerle, çeşitli araçlar kullanarak dışarıdan temiz hava akımının içeriye alınmasına ve içerideki kötü havadan kurtulma işlemine havalandırma denir. Flexible hava kanalları, düşük ve orta basınçlı, ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme ve atık gaz uygulamaları için, özel olarak tasarlanmıştır. Kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterirler. İzoleli, izolesiz, alüminyum, esnek ve yarı esnek gibi ürün grupları mevcuttur. Öncelikle Havalandırma tesisatı ,lüks değil zorunluluktur. Havalandırma sistemi ,periyodik şekilde bakım ve onarım görmelidir aksi taktirde beklenmedik problemler doğabilir. Havalandırma yapımı, sistemli ,titiz yapılmalıdır. Bakım ve onarım kısmı kadar monte ve dizayn kısmı da büyük bir öneme sahiptir. Havalandırma Yöntemleri, sizlerin ihtiyaçlarınıza göre çeşitlilik göstermektedir.

Flex hava kanalı modeli alev yürütmez ince dokuma kumaş ile geniş adımlı çelik spiraler ile üretilir. Çok hafif ve çok esnektir. Flex hava kanalı modeli alev yürütmez kalın dokuma kumaş ile sık adımlı çelik spiraler ile üretilir. İç kısmı siyah dışı yeşil çok yüksek alev ve yırtılma direncine sahiptir. Bazı tipleri alev yürütmez yüksek denye kalın dokuma kumaş ile sık adımlı yüksek çekme kuvvetine sahip 1700 N/mm2 çelik spiraler ile üretilir. İçi ve dışı siyah renkli PVC kaplamalı polyester kumaştan üretilmiştir.

Alüminyum Flex Hava Kanalı: Düşük ve orta basınçta çalışan ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme ve atık gaz sistemleri için özel olarak dizayn edilmiş, çok amaçlı bir izolesiz (yalıtımsız) flexible hava kanalıdır. Yuvarlak kanal tipi susturucular, hava üşeme ve dağıtım elemanları vasıtasıyla ortama yayılan, ses seviyesi değerlerini konfor şartlarına indirebilmek amacıyla özel olarak dizayn edilmiştir. Ses seviyelerinin düşürülmesi için en ekonomik çözümdür. Düşük ve orta basınçta çalışan tüm havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde kullanılabilir.

PVC Flex Hava Kanalı: İzolesiz PVC flex hava kanalları, düşük ve orta basınçta çalışan ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme sistemleri için özel olarak dizayn edilmiş, çok amaçlı bir izolesiz (yalıtımsız) flexible hava kanalıdır.

İzoleli PVC Flex Hava Kanalı: PVC ısı izoleli takviyeli PVC flexible hava kanalları, düşük ve orta basınçta çalışan ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme, atık gaz ve toz aktarma sistemleri için özel olarak dizayn edilmiş, çok amaçlı bir ısı izoleli (ısı yalıtımlı) flexible hava kanalıdır.

Kuzey Yıldızı Mühendislik

Misyonumuz endüstriyel havalandırma sistemlerine dair tüm ürünleri; çağın getirdiği yenilikleri yakınen takip ederek uluslararası kalite standartlarına ve günümüz teknolojisine uygun şekilde üretip müşterilerimize sunmaktır. Vizyonumuz yeniliklere açık, sektöre yön veren, sürekli büyüyen, müşteri beklentilerini karşılamayı ve problem çözmeyi hedef edinen, sürekli öğrenen, geliştiren, üreten ve gelecek nesle öğreterek istihdam sağlamak isteyen bir firma olmaktır. Firmamız endüstriyel havalandırma sistemlerine dair tüm ürünleri; çağın getirdiği yenilikleri yakınen takip ederek uluslararası kalite standartlarına ve günümüz teknolojisine uygun şekilde üretip müşterilerimize sunmaktadır.

Firma olarak farklılıklarımızla bir olmanın güveni ve birlikte olmanın gücü ile birbirimize fırsatlar sunar, yeni ufuklara yelken açarız. Kendi kurallarımızı kendimiz koyar, takip etmek yerine sadece kendimizle rekabet ederiz. Yeniliğin öncüsü olmak için çevik davranır, veriye ve gerçeklere dayanan kararlar alırız. Dokunduğumuz her noktada insan ve toplumsal yaşamı zenginleştirmek adına teknolojik ve vizyoner çözümler getiririz. Tüm bunlar için gereken gücü tarihimizde, kültürümüzde ve sanatımızda bulur, özgün deneyim alanları oluştururuz. Öğrenmek merakımızı ateşler, bu yolda birbirimizi cesaretle teşvik ederek keşiflerimize devam ederiz. Hata yapmaktan çekinmemek, her birimizin değer katmaktaki en büyük özgürlüğünü temsil eder. Cesuruz, çünkü arkamızda tutku ile memlekete ve dünyaya hizmet etmek için “İyi Bir Gelecek” vizyonu ortaya koyuyoruz.

Değer ve İlkelerimiz

Özellikle müşterilerimiz; velinimetimizdir. Ayrıca müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve sorunlarına çözüm olmak önceliğimizdir. İş teslimi sonrası gerekli teknik desteği vermek ve her zaman yanlarında olmak görevimizdir. Kalite; bünyemizde imalatı gerçekleşen tüm malzeme ve cihazlarda PİRSAN kalitesi ve güvencesi yer almaktadır. Üstelik belirli periyotlarla yapılan Ar-Ge çalışmaları ile uluslarası standartlara uygunluk şartı sağlanmaya çalışılmakta ve tüm cihazlar sevk öncesi kalite ve kontrolleri yapılarak teslim edilmektedir. Uygun fiyat; İstenen şartlara ve kaliteye bağlı olarak tedariği sağlanan tüm malzemeler için gerekli piyasa araştırmaları yapılmakta ve düşük maliyetin yansıması müşterilerimize olumlu olarak dönmektedir. Her zaman “iyi anılmak” en büyük hedefimizdir; ürettiklerimiz ve bundan sonra ki süreçte üreteceklerimiz ile firmamızın ve ürünlerimizin her zaman iyi anılması en büyük hedefimizdir. İş ahlakı; başarının en önemli şartı iş ahlakıdır. Farklılıklara, yeniliklere ve rekabete karşı her zaman saygımız sonsuzdur. Personellerimiz; bu oluşum için önemli yapı taşlarıdır. Onlara mutlu, huzurlu,sağlıklı ve saygılı bir çalışma ortamı sunmak firmamıza, personellerimize ve ürettiklerimize değer katacaktır. Sıfır iş kazası firma prensibimizdir. Her türlü kişisel koruyucu personellerimize sağlanmaktadır.

İşlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya randevu almak için hemen bize ulaşın.